Portretowe męskie rozmowy 14 stycznia

Pierwszym naszym gościem w 2020 roku będzie Zbigniew Furman, którego pasją jest fotografia socjologiczna oraz portretowa (głównie atelierowa). W czasie spotkania pooglądamy i porozmawiamy o projekcie „Męskie rozmowy”, który gość tworzy od wielu lat – kiedyś na negatywie, obecnie cyfrowo, ale nadal oszczędzając ujęcia i tylko w czarnobieli.

Zbigniew Furman urodził się dokładnie w połowie zeszłego wieku w Krakowie. Pracę fotoreportera zaczynał w „Życiu Warszawy” na początku lat siedemdziesiątych XX w. W latach 1979-81 pracował w tyg. Razem. W stanie wojennym prowadził zakład fotograficzny a następnie studio fotografii reklamowej. Współpracował od pierwszego numeru z Życiem, z którego przeszedł do tygodnika Wprost, gdzie przez 11 lat kierował działem fotografii. Od 2008 roku pracował przez 7 lat w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Laureat wielu konkursów fotograficznych, autor 17 wystaw indywidualnych i współautor wielu wystaw zbiorowych. Od wielu lat członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

14 stycznia

Zbigniew Furman – Fotografia portretowa: „Męskie rozmowy”


Miejsce: Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2
Prowadzenie spotkania z cyklu Okiem Fotografa: Irek Graff.
Wstęp wolny