Kasia Ramotowska i Biebrza w Okiem Fotografa 15.01

Od października 2018 roku raz w miesiącu we wtorkowy wieczór prowadzę w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe na Podskarbińskiej 2 na Grochowie spotkania w ramach cyklu Okiem Fotografa. Kolejne spotkanie już 15 stycznia – moim gościem będzie Kasia Ramotowska, która zaprezentuje fantastyczne zdjęcia nad Biebrzą i Narwią.


Cykl Okiem Fotografa zapoczątkował na początku 2018 roku dziennikarz Rafał Grzenia. Ja byłem jednym z jego gości, a jesienią wyjeżdżający z Warszawy Rafał przekazał mi prowadzenie tego cyklu.

Prezentujemy różne specjalności fotograficzne. Już się pojawiły: wojenna (Kuba Kamiński), górska (Karol Nienartowicz), przyrodnicza (Ireneusz Graff), jaskiniowa (Katarzyna Biernacka), nocna (Kuba Jurkowski), jazzowa (Rałał Nowak) i kulinarna (Katarzyna Polkowska).


KOLEJNE TERMINY w 2019 ROKU:

# 15 stycznia – Fotografowanie dzikich zwierząt – Katarzyna Ramotowska (Biebrza Eco-Travel),

# 12 lutego – Fotografia architektury – Anna Szwałkiewicz (Na Pradze),
w ramach 371 Urodzin Pragi,

# 12 marca – Fotografia z nieba – Maciej Margas
autor albumów „Warsaw on Air” i właśnie wydanego „Poland on Air”

# 9 kwietnia – ?

Wstęp wolny. Zapraszamy!!!

Informacje o spotkania, aktualny kalendarz, zdjęcia pamiątkowe z poprzednich spotkań:
Okiem Fotografa w CPKu – kalendarz i informacje


15 stycznia, 18:30
OKIEM FOTOGRAFA. O fotografowaniu dzikich zwierząt nad Biebrzą.
KATARZYNA RAMOTOWSKA
Moim gościem będzie tym razem biolożka, przyrodniczka i pasjonatka, która od dzieciństwa podgląda tajniki życia przyrody, a od ponad 20 lat dzieli się swą wiedzą i oprowadza grupy nad Biebrzą. Od trzech lat także fotografuje, i to z wielkim powodzeniem.

Obejrzymy fascynujące zdjęcia tokujących batalionów i innych ptaków, łosie, sarny, bobry, wydry, a nawet rysie i wilki. Dowiemy się, jak powstały te zdjęcia. Autorka opowiada: „Byłam świadkiem tak zadziwiających scen z życia zwierząt, że grzechem by było zapisywać to jedynie na siatkówce własnego oka. Postanowiłam zacząć dzielić się tymi emocjami nie tylko z uczestnikami moich wypraw, ale też z szerszym kręgiem odbiorców.”

Porozmawiamy też o Biebrzy, Narwi i dawnym wzorcowym PGRze, o obserwowaniu dzikich zwierząt, ochronie przyrody, o przywracaniu utraconych więzi między przyrodą i człowiekiem.

Fotogaleria ze zdjęciami autorki:
https://www.facebook.com/katarzyna.ramotowska.77
http://new.biebrza.com/
Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/2271985946409147/

Zapowiedź spotkania 12 lutego
Spotkanie z Kubą Jurkowskim (foto IG)
Spotkanie z Rafałem Nowakiem, foto IG