Od Pragi do Filipin 6 czerwca w CPK

Gościem czerwcowego spotkania Okiem Fotografa będzie Andrzej Kiełbowicz, który od 1988 roku mieszka w Kanadzie, ale z którym spotkaliśmy się już w ramach Okiem Fotografa online w 2020 roku i przyjrzeliśmy się wówczas jego zdjęciom wykonanym w latach 70. i 80., gdy pracował kolejno dla „Na Przełaj”, „Razem” i w „ITD”. Obejrzeliśmy wiele ówczesnych publikacji, zwłaszcza rozkładówki ze wspomnianych powyżej pism.

Tym razem zobaczymy na wielkim ekranie CePeKu inne tematy i zdjęcia. Zaczniemy od kolejnych wspomnień z czasów PRLu: zajrzymy na Bazar Różyckiego, który – ku zaskoczeniu wielu osób – nie zawsze odbywał się na terenie… bazaru Różyckiego! Potem odwiedzimy Bródno na etapie budowy nowych, wielkich osiedli.

W części drugiej spotkania Andrzej przybliży nam Filipiny, które w ostatnich latach poznał i  bardzo pokochał. Od 2014 roku odwiedził je już osiem razy, dokumentując codzienne życie sympatycznych i fotogenicznych mieszkańców.

Andrzej Kiełbowicz: Od Pragi do Filipin
Okiem Fotografa na Podskarbińskiej
6 czerwca, wtorek, godzina 18:30, wstęp wolny

Andrzej Kiełbowicz

Pracował jako fotoedytor dla David Suzuki Foundation, WWF, Tides Canada, BC Ministry of Environment, University of Victoria. Jest członkiem Graphic Designers of Canada oraz National Association of Photoshop Professionals. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel fotografii i prowadzi kursy oraz warsztaty fotografii cyfrowej.

Do połowy lat 70. mieszkał – co może być dla wielu osób związanych z Grochowem bardzo ciekawe – w Warszawie na Kamionku przy Grochowskiej 288. W budynku z 1931 roku, w którym obecnie jest księgarnia/kawiarnia Między wierszami, na przeciw dawnego cmentarza staroobrzędowców i zakładów Perun.

Strona internetowa gościa
www.goingdigital.ca

Zapis spotkania Okiem Fotografa online z 2020 roku

Andrzej Kiełbowicz: Fotoreportaż z czasów PRLu

Patroni:

PTTK – Oddział Warszawski

https://warszawski.pttk.pl/


Okiem Fotografa

to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Opis wydarzenia na facebooku:


Organizator:

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
www.cpk.art.pl


Partner

Fotokursownia Irka Graffa
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com