Wyniki konkursu letniego Okiem Fotografa 2020

Zwycięzcą pierwszego konkursu OF okazał się Michał Wawrzeńczyk z Torunia za sprawą fotografii, zatytułowanej „Na czatach”. Gratulacje!

Poniżej wyniki konkursu, zdjęcia nagrodzone, więcej informacji na temat laureata…

Tematem konkursu była fotografia przyrodnicza, każdy autor mógł zgłosić jedno zdjęcie wykonane w czerwcu lub lipcu. Fotografie oceniało jury złożone z gości wcześniejszych spotkań z cyklu Okiem Fotografa online: Kasia Ciesielska-Faber, Kasia Gubrynowicz, Alicja Przybyszowska, Cezary Dubiel, Bartek Włodkowski.

Zachęcam do udziału w edycji jesiennej – szczegóły wkrótce. Organizacja: Irek Graff – Okiem Fotografa i Fotokursownia. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Epograf 🙂

Miejsce 1.
Michał Wawrzeńczyk – „Na czatach”

Zdjęcie przedstawia młode króliki europejskie, wyglądające z nory podczas czerwcowego zachodu słońca. Kiedy teren jest czysty, decydują się wyjść, aby poskubać soczystą trawę.

Michał o sobie:
Mam 25 lat. Jestem inżynierem Energetyki Cieplnej i specjalistą w zakresie Kriogeniki i Chłodnictwa. Dziką przyrodą interesowałem się od najmłodszych lat, przeglądając encyklopedie dzikich zwierząt. Amatorską fotografią przyrodniczą zająłem się w roku 2016 i od tego czasu przebywam w terenie, jeśli tylko mam czas.

Link do galerii autora: www.mw-wildlife.com

Michał przybliżający życie królików dla telewizji Bydgoszcz – warto zobaczyć!
https://bydgoszcz.tvp.pl/49340103/spotkania-z-ekologia-9082020


Więcej prac nagrodzonych:

Miejsce 2.
Ula Frydrych – „Nuta lawendowo-cytrynowa”

Żółte cytrynki oglądane nad fioletową lawendą oglądane pod światło to był taki cudny widok, że musiałam je fotografować.
Tu miałam obiektyw lustrzany (Samyang 500) W zamyśle miał być motyl w ruchu, ale nie zamrożony. Problemem było tu wydłużenie czasu. Przy obiektywie lustrzanym nie można przymknąć przysłony. Poradziłam sobie za pomocą szarego filtra (ND9), ale oczywiście nie miałam filtra o tak dużej średnicy, więc pokrywał tylko szkło w jakimś stopniu i trzymałam go w ręce. Stąd pewnie doszły jeszcze dodatkowe mazaje i nieostrości. Dobrze zagrały tu też przekwitnięte główki czosnków ozdobnych. Brak jakości kompensuje dodana malarskość i dlatego wstawiłam właśnie to zdjęcie.

Ula o sobie:
Lubię fotografować pod światło, świat jest wtedy odrealniony, bajkowo kolorowy


Miejsce 3.
Kinga Wróblewska – „O poranku”

Lipcowy poranek na łące, trochę światła, trochę rosy i motyl. Suwalszczyzna. Przestrojnik likaon

Kinga o sobie:
Fotografią pasjonuję się od kilkunastu lat, od 2014 roku jestem członkiem Okręgu Mazowieckiego ZPFP. Uwielbiam łąki o świcie i zmierzchu, najczęściej fotografując motyle. Inspirują mnie niezwykłe kolory i tekstury jakie można zaobserwować w przyrodzie o każdej porze roku.

Link do galerii:
www.flickr.com/photos/41700107@N08/


Miejsce 4. ex aequo
Ewa Kacperek

Kocham maki i już za nimi tęsknię.


Miejsce 4. ex aequo
Bogusław Czarnecki

Klejnociki porannej łąki


Więcej fotografii z konkursu można obejrzeć w albumie na profilu Okiem Fotografa na facebooku:

www.facebook.com/media/set/?vanity=okiemfotografaonline&set=a.170577344685997