Okiem Fotografa online 3 – Sądecczyzna Alicji Przybyszowskiej 14 lipca

Zapraszam na trzecie spotkanie z cyklu Okiem Fotografa online:

Tym razem będzie to Fotogeniczna Mapa Polski i „Współczesny pejzaż Sądecczyzny”

W kolejnej odsłonie Fotograficznej Mapy Polski zobaczymy współczesny pejzaż Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego, Kotliny Sądeckiej i Pogórza Rożnowskiego. Jest to już krajobraz mocno przekształcony przez działalność człowieka, jednak za pomocą aparatu poszukamy jeszcze dzikich ostoi. Zagłębimy się w magiczne światło poranków i zachodów słońca, a także niespodziewanych warunków atmosferycznych czy nocnego nieba.

Naszym przewodnikiem po tym obszarze będzie mieszkająca na Sądecczyźnie Alicja Przybyszowska, członkini Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP) oraz Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Fotografia stała się przedmiotem jej zainteresowań jako medium przekazu 3 dekady temu. Zajmuje się szeroko pojętym pejzażem, reportażem i fotografią podróżniczą, a także jej stroną konceptualną. Jest absolwentką PWSZ w Nowym Sączu na kierunku edukacja artystyczna. Jej fotografie zostały wielokrotnie opublikowane w czasopismach branżowych, kalendarzach, przewodnikach, katalogach pokonkursowych oraz katalogach aukcyjnych. Jest inicjatorką i kuratorem ogólnopolskich konkursów fotograficznych, jak również organizatorką plenerów fotograficznych.

Alicja Przybyszowska jest laureatką krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych, na których zdobyła imponującą liczbę ponad 90 nagród. I właśnie o konkursach fotograficznych porozmawiamy w dalszej części spotkania, kiedy też będzie można zobaczyć niektóre z nagrodzonych prac.

Przybliżymy również działalność Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, który obchodzi w tym roku 25 jubileusz swego istnienia.

Spotkanie odbędzie się na profilu wydarzenia na facebooku.

Alicja Przybyszowska:
https://www.facebook.com/alicja.przybyszowska

Okiem Fotografa
Cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Projekt: www.youtube.com/channel/UCDxtCi5PJ2ah7ZzIVwvcS7A


Organizacja:
Irek Graff – Okiem Fotografa
oraz
Centrum Promocji Kultury Praga Południe
https://www.facebook.com/cpkpp

Patroni spotkania:
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
http://fotoklubrp.org/
Fotokursownia
www.fotokursownia.com

Zapis spotkania będzie dostępny również nieco później na kanale YouTube projektu:
https://www.youtube.com/channel/UCDxtCi5PJ2ah7ZzIVwvcS7A