Nauka w obiektywie 22.02 online

Tematem kolejnego spotkania Okiem Fotografa online będzie świat nauki i ci, którzy ją tworzą, a których charakteryzuje pasja, kreatywność oraz poczucie humoru, wykraczające poza mury laboratoriów, co od lat udowadnia Grzegorz Krzyżewski.

Fotograf realizuje sesje ilustrujące osiągnięcia najwybitniejszych naukowców oraz ośrodków badawczych. Lawirując w świecie nauk ścisłych wyobraźnią zdeklarowanego humanisty, często udaje mu się wykreować kadry przyciągające widza zaskakującą formą, dowcipem, nietypowym wykorzystaniem atrybutów. Uwiecznia też laboratoria, eksperymenty, aparaturę, postęp technologiczny. Jego zdjęcia prezentowane są regularnie w mediach papierowych i elektronicznych, w różnych językach, w kilkudziesięciu krajach.

Porozmawiamy o tego typu fotografii, o portrecie, poznamy nieco kulisy sesji, zastanowimy się, jak fotografowie mogą wspierać i popularyzować dziś naukę, która choć pełni ogromnie ważną rolę w naszym życiu, często jest nieznana, niezrozumiała, trywializowana, lekceważona, atakowana, „poprawiana” przysłowiowym chłopskim rozumem czy z powodów politycznych.

Grzegorz Krzyżewski

Specjalizuje się w fotografii portretowej, architekturze i reportażu. Ma na swym koncie setki publikacji w mediach ogólnopolskich.

Od 22 lat podróżuje autostopem, codziennie w ten sposób przemierza Warszawę, zaś w trakcie podróży realizuje sesje dokumentalne na potrzeby Agencji Prasowej.

W tej chwili w stolicy możemy oglądać kilka jego wystaw, niedawno ekspozycja wielkoformatowa prac z zakresu nauk ścisłych zawieszona została u zbiegu ulic Kasprzaka i Płockiej w Warszawie.

Strony internetowe:

www.indywidualista.com.pl

www.facebook.com/indywidualistacom


Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się 22 lutego o 18:30 na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie:
www.facebook.com/events/520320089400882

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy:

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga południe
www.cpk.art.pl

Fotokursownia
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com