Fotorelacja z pleneru foto 27.08 na Woli

Fotorelacja z pierwszego pleneru, który zapowiedziałem na specjalnym, sierpniowym spotkaniu Okiem Fotografa, przygotowanym z okazji 180 lat ogłoszenia wynalazku. Nie była to zresztą jedyna rocznica, którą chciałem uczcić – 15 lat temu poproszono mnie bym poprowadził kursy fotograficzne, a pierwsze zajęcia odbyły się w dawnym budynku Bellony, właśnie przy Placu Europejskim. Tak zaczęła się moja poważna działalność edukacyjna na polu fotografii, nie licząc pracy w ZPFP, zajęć w kole fotografii i klasie dziennikarskiej w LO im. J. Lelewela.

Spotkaliśmy się przy ulicy Chłodnej (i Towarowej) i zaczęliśmy od fotografowania Warsaw Trade Centre, a także jego okolic. Następnie próbowaliśmy ciekawie uwiecznić miejskie kontrasty: resztki starego budownictwa w otoczeniu coraz większej liczby wieżowców i innych nowych budynków.

Było wiele okazji do zabawy z odbiciami w szybach czy geometrią nowej architektury. Plener zakończyliśmy na Placu Europejskim, fotografując kolejne budynki, graffiti, fontanny, bawiące się dzieciaki, błękitny zmierzch. Niestety chmur na niebie nie było prawie żadnych, światło i barwy o zachodzie nie zaoferowały nic wyjątkowego.

Przy Placu Europejskim wskazałem dawny budynek Bellony, który przeszedł spore zmiany od czasów, gdy wiosną roku 2004 w pomieszczaniach poziomu -1 rozpoczęła się moja działalność szkoleniowa 🙂

W plenerze wzięło udział łącznie 13 osób, wiele z nich nie fotografowało nigdy w tym rejonie. Niektóre tematy zachęcają oczywiście do kontynuacji czy poprawek o innym czasie. Według mnie plony fotograficzne są godne zaprezentowania 🙂

Organizacja, prowadzenie i podsumowanie: Irek Graff, Fotokursownia