Okiem Fotografa w CPKu po 7 miesiącach 20.10 :)

Po 7 miesiącach przerwy i kilku spotkaniach przeprowadzonych online powracamy do Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe! I to z wyjątkową propozycją. Naszymi gośćmi będą: Magdalena Sarat i Łukasz Łukasik, których książka zatytułowana: „Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza?” ukazała się na przełomie września i października.

Magda i Łukasz zaprezentują serię profesjonalnych zdjęć przyrody, głównie ze zmieniających się Bagien Biebrzańskich. Poznamy ich pracę od kulis – długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie, które obejrzymy. Nie zabraknie też opowieści, ciekawostek i porad dotyczących natury, jej obserwowania i fotografowania.


Magdalena Sarat i Łukasz Łukasik

Oboje od najmłodszych lat zaszczepieni miłością do przyrody i pasją odkrywania tajemnic mieszkańców puszcz, bagien i łąk. Każde spotkanie ze skrzydlatymi i czworonożnymi mieszkańcami tych miejsc dostarczało im wielu emocji i na długo pozostawało w pamięci. Z czasem pojawiła się chęć rejestrowania tych spotkań na zdjęciach i dzielenia się tą radością z innymi.

Fotografia przyrodnicza, którą zaczęli się interesować hobbystycznie stała się ich wielką pasją i sposobem na życie. Zajęciem, któremu poświęcają każdą wolną chwilę. Ich zdjęcia można zobaczyć w czasopismach, albumach i książkach poświęconych tematyce przyrodniczej. Swoją pasją zarażają również innych, od wielu lat organizując warsztaty fotografii przyrodniczej.

Strony internetowe:
www.magdasarat.com
www.lukaszlukasik.com
www.fotoczaty.pl

Partnerzy:
Wydawnictwo Poznańskie
Związek Polskich Fotografów Przyrody
Fotokursownia

Patroni medialni: Przyroda Polska, Birdwatching, Ptaki Polski, Lady Margot, Bardziej Lubię Książki i Mikrowyprawy

Prowadzenie:
Ireneusz Graff (Fotokursownia)

„Okiem fotografa” to cykl poświęcony współczesnej polskiej fotografii. Na comiesięcznych spotkaniach poznać można czołowych polskich fotografów, prezentujących i omawiających swe wybrane zdjęcia, a także różne dziedziny i tematy fotografii. Od czerwca 2020 roku także w wersji online w Internecie na profilu facebookowym i kanale YouTube.

20 października 2020, o godzinie 18:30

Miejsce:
Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2

UWAGA!!! ZASADY WEJŚCIA!

Zgodnie z obecnymi przepisami we wtorek wejść będzie mogło 49 osób. Nie przewiduję problemów, gdyż w normalnych warunkach bardzo, bardzo rzadko pojawiało się więcej niż 50 osób, jednak radzę przyjechać na spotkanie jak najwcześniej.Druga opcja, pewniejsza, wymaga podjechania do CPKu i wzięcia zaproszenia w sekretariacie (poniedziałek – piątek 9.00 – 19.00).
Niestety, przy tej ilości miejsc nie są praktykowane rezerwacje, bo doświadczenie pokazało, że 1/3 takich rezerwacji nie była odbierana.Aula jest duża, normalnie na ponad 180 krzeseł. Scena teatralna. Sam budynek też obszerny.