Podróże i diaporamy z Hankiewiczami

W czerwcu goście spotkania z cyklu Okiem Fotografa przybędą z Radzynia Podlaskiego. Grażyna i Darek Hankiewicze zaprezentują nam swoje fotografie i serię diaporam czyli profesjonalnych, udźwiękowionych pokazów, którym zadaniem jest zaprezentowanie multimedialnej historii. Goście zaproszą nas na „podróże małe i duże” w rejony dobrze i mniej znane. Zobaczymy, w nieoczywisty sposób ukazany, Kazimierz Dolny, prawosławną Polskę wschodnią, Rumunię, Białoruś, a także Danię, Londyn, Wenecję i Toskanię. Wpadniemy też do Kazachstanu i na Islandię. A skończymy wizytą u Elimelecha w Leżajsku.

Porozmawiamy o tych wszystkich miejscach, o uwiecznionych ludziach, wydarzeniach i oczywiście o samym fotografowaniu, ale też o grupie twórczej Motycz i Radzyńskim Klubie Fotograficznym KLATKA oraz aktywności Darka w środowisku fotografujących.
Oboje mają na swym koncie wystawy indywidualne i zbiorowe, a także publikacje w wydawnictwach albumowych, kalendarzach, folderach i innych ogólnopolskich periodykach.

Grażyna i Dariusz Hankiewicze: Podróże małe i duże
Okiem Fotografa na Podskarbińskiej

11 czerwca, wtorek
godzina 18:30

Grażyna Hankiewicz

urodzona w Dęblinie emerytowana nauczycielka plastyki. Członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
Ulubione tematy fotograficzne to przyroda i człowiek. Ma też liczącą grubo ponad kilkaset zdjęć kolekcję wiejskich kapliczek. Obecnie uprawia głównie fotografię społeczną, choć nie stroni od fotografii reporterskiej.

Dariusz Hankiewicz

Od 1984 r. mieszka i pracuje w Radzyniu Podlaskim. Z wykształcenia lekarz, specjalista otolaryngolog i manager ochrony zdrowia. Współzałożyciel Fundacji Ochrony Zespołu Pałacowo-Parkowego w Radzyniu Podlaskim. Organizator krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich i fotograficznych. Dziennikarz współpracujący z czasopismami regionalnymi, krajowymi, ale przede wszystkim fotograf. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Szef Kolegium Redakcyjnego miesięcznika MEDICUS Lubelskiej Izby Lekarskiej i prowadzący, założyciel oraz pomysłodawca Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „u lekarzy” Lubelskiej izby Lekarskiej. Przewodniczący KK kultury LIL i członek ORL. Członek Ośrodka Kultury i Dziedzictwa Historycznego Naczelnej Rady Lekarskiej.
W fotografii ukochał przyrodę i pejzaż. Ale nie stroni też od architektury i człowieka. Lubi sięgać po warsztat reporterski. Jego cichą pasją jest też lotnictwo. Szczególną estymą fotograficzną darzy miejsca, o których sam mówi, że niedługo ich już po prostu nie będzie.

www.facebook.com/GTMotycz
www.facebook.com/rkfklatka/

Okiem Fotografa

to cykl spotkań i prelekcji w formie fizycznej lub online odbywających się od kwietnia 2018 roku. Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez ponad dwa lata w Internecie. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/7666093693427563

Organizator:
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
www.cpk.art.pl

Patroni i partnerzy:

Artibo
Drukarnia fotograficzna online
Sponsor głównej nagrody w konkursie jubileuszowym Okiem Fotografa
https://artibo.com/pl

PTTK – Oddział Warszawski
https://warszawski.pttk.pl/

Fotokursownia Irka Graffa
20 lat szkoleń, plenerów, prelekcji, pokazów itp.
www.fotokursownia.com