Okiem Fotografa z Kamilem Czyżewskim – fotorelacja

We wtorek 9 kwietnia gościem spotkania Okiem Fotografa był Kamil Czyżewski, który pokazał pakiet pięknych zdjęć psów i kotów, zrealizowanych w plenerze oraz studiu. Wyjaśnił, że początkowo nie łatwo było zapraszać na sesje o wschodzie słońca, ale powstające portfolio szybko przekonywało przeciwników. Z kolei ujęcia studyjne (wykonane najczęściej w technice high key lub low key) mogły znakomicie ilustrować klasyczne, perfekcyjne operowanie światłem sztucznym przy portrecie ludzkim.

Czytaj dalej „Okiem Fotografa z Kamilem Czyżewskim – fotorelacja”

Okiem Fotografa: Ania Szwałkiewicz – fotorelacja

Kolejne spotkanie z cyklu Okiem Fotografa odbyło się 12 lutego. Poświęcone było fotografowaniu architektury. Moim gościem była Ania Szwałkiewicz, która zaprezentowała sporą porcję swoich zdjęć wykonanych na Pradze. Nie zabrakło też fotografii z kilku lokacji na Grochowie czyli z okolic naszego spotkania (Centrum Promocji Kultury Pragi Południe przy Podskarbińskiej 2).

Czytaj dalej „Okiem Fotografa: Ania Szwałkiewicz – fotorelacja”

Okiem Fotografa – po spotkaniu z Kasią Ramotowską

To było piękne spotkanie! Frekwencja znakomita – prawie wszystkie krzesełka zajęte, a jest ich w tej sali blisko 200!
Jeszcze raz dziękuję za liczne przybycie 15 stycznia, a Kasi Ramotowskiej (Katarzyna Ramotowska) za piękne zdjęcia i opowieści o przyrodzie znad Biebrzy oraz Narwi. I za wiele cennych porad dla tych, którzy pragną dzikie zwierzęta obserwować lub fotografować.

Czytaj dalej „Okiem Fotografa – po spotkaniu z Kasią Ramotowską”

Kasia Ramotowska i Biebrza w Okiem Fotografa 15.01

Od października 2018 roku raz w miesiącu we wtorkowy wieczór prowadzę w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe na Podskarbińskiej 2 na Grochowie spotkania w ramach cyklu Okiem Fotografa. Kolejne spotkanie już 15 stycznia – moim gościem będzie Kasia Ramotowska, która zaprezentuje fantastyczne zdjęcia nad Biebrzą i Narwią.

Czytaj dalej „Kasia Ramotowska i Biebrza w Okiem Fotografa 15.01”