Okiem Fotografa z Kamilem Czyżewskim – fotorelacja

We wtorek 9 kwietnia gościem spotkania Okiem Fotografa był Kamil Czyżewski, który pokazał pakiet pięknych zdjęć psów i kotów, zrealizowanych w plenerze oraz studiu. Wyjaśnił, że początkowo nie łatwo było zapraszać na sesje o wschodzie słońca, ale powstające portfolio szybko przekonywało przeciwników. Z kolei ujęcia studyjne (wykonane najczęściej w technice high key lub low key) mogły znakomicie ilustrować klasyczne, perfekcyjne operowanie światłem sztucznym przy portrecie ludzkim.

Potem pojawiły się zdjęcia innych zwierząt domowych, zwłaszcza fretek, świnek, królików i papug. Obejrzeliśmy też fotografie „od kuchni”, a autor opowiedział o pracy z takimi modelami, swych niezbyt udanych początkach, licznych problemach i próbach rozwiązywania ich. O różnych charakterach zwierząt i konieczności cierpliwego dostosowania się do nich z techniką, tematyką itp. W jego przypadku – weterynarza, ogromnie ważne i przydatne jest doświadczenie w pracy ze zwierzętami, znajomość ich zachowań. Na koniec zobaczyliśmy dodatkowy zestaw zdjęć dzikich zwierząt, w szczególności kampinoskich łosi, żubrów, jeleni i ptactwa biebrzańskiego.

Tradycyjnie na początku nawiązałem do początków fotografii i opowiedziałem o szalonych pomysłach z kotami (i nie tylko) Harry Pointera z Brighton. Dziękuję za przybycie do CPKu przy Podskarbińskiej i za… cierpliwość – spotkanie trwało ponad 2 godziny (prawie do 21:00)! Tych, którzy nie dotarli, zapraszam na stronę autora:
http://animalfotostudio.pl/
https://www.facebook.com/AnimalFotoStudio/

Na kolejne oglądanie i omawianie zdjęć zapraszam do CPKu na Grochowie (tradycyjnie o 18:30) w następujące dni:
14 maja – od fotoreportażu do portretu (ponad 50 lat fotograficznego doświadczenia!);
4 czerwca – profesjonalna, bezkompromisowa fotografia krajobrazowa w wydaniu grafika (a raczej graficzki ;))
Szczegóły lada dzień…