Fotorelacja z Okiem Fotografa z Krzyśkiem Góreckim

Ostatnim gościem cyklu Okiem Fotografa w tym był roku Krzysztof Górecki, który 2 grudnia zaprezentował nam przyrodę Puszczy Kampinoskiej. Głównymi bohaterami jego opowieści były łosie, o których biologii i zwyczajach mogliśmy dowiedzieć się na prawdę bardzo wiele. Cenne były też uwagi Krzyśka dotyczące bezpiecznego i etycznego podglądania i fotografowania dzikich zwierząt.

Nie mogli wyjść rozczarowani Ci, którzy liczyli na odpowiedzi na pytania typu: Jak Ty to robisz? Jak Ci się udaje uchwycić je tak często i tak pięknie? Odpowiedzi bowiem padły, choć nie zawsze takie, jakich niektórzy się spodziewali. Zainteresowani mogli też zobaczyć, a nawet wziąć do ręki (rąk?) solidne poroże łosi. Pod koniec spotkania zaprezentowałem kilkanaście dalszych zdjęć gościa, na których królowały tatrzańskie szczyty, świstaki i kozice, ale łosia tam też nie zabrakło 😉

W spotkaniu uczestniczyło blisko 60 osób, niektórzy dotarli na nie z Nasielska, Legionowa i innych dalszych regionów. Cieszyła obecność aż trójki pracowników Kampinoskiego Parku Narodowego, obchodzącego w tym roku 60 urodziny (o czym też wspominaliśmy w czasie rozmowy), nie szczędzący po spotkaniu pochwał dla prelegenta.

Krzysiek Górecki fotografuje naturę w wolnych chwilach od 20 lat, jest członek Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Tym którzy nie dotarli polecamy jego profil fb, na którym regularnie prezentuje niezliczoną liczbę kampinoskich byków, klemp i łoszaków:

www.facebook.com/krzysiek.gorecki.75033/photos_all

Kolejne spotkania z cyklu Okiem Fotografa odbędą się już w nowym roku:

14 stycznia
Zbigniew Furman – fotografia portretowa „Męskie rozmowy”

11 lutego
Leszek Wyrzykowski – fotografia otworkowa / Praga (i nie tylko),
w ramach Urodzin Pragi

W marcu planuję spotkanie poświęcone diaporamie…