Zmiana! Wystawa i plener w Luksemburgu we wrześniu

Graff_15-06_LUX-ranek_74-kor

Ze względu na opóźnienie skomplikowanych prac remontowych na średniowiecznym Zamku Bourcheid, zaistniała konieczność przesunięcia wystawy i pleneru foto w Luksemburgu z lipca na drugą połowę września

Fotograficznie (pejzażowo) na pewno jest to ciekawszy okres niż środek lipca. Wkrótce poinformuje o nowym terminie, gdy tylko organizator ustali go z panią burmistrz Bourscheid.

Zapraszam wówczas na tygodniowy (lub krótszy) foto plener,
w czasie którego przedstawię najciekawsze fotograficznie miejsca Luksemburga: stolicę państwa, kilka najbardziej malowniczych miasteczek i zamków oraz Mullerthal czyli tak zwaną Małą Szwajcarię o bardziej skalnym, górzystym charakterze.

Planuję pojechać do Luksemburga własnym autem z wystawą i mogę zabrać max. 3 osoby z Warszawy lub po drodze, jednak to będzie długa podróż (dwudniowa). Zachęcam więc do rozważenia innych, bardziej wygodnych opcji z przelotem samolotem, które, póki co, wychodzą bardzo tanio (ceny z dn. 11.06.2018). Chyba że ktoś chce się zabrać ze mną w drodze prywatnej i odwiedzić piękną Czeską Szwajcarię na pograniczu czesko-niemieckim, niedaleko Zgorzelca.

PRZELOTY:

a) przelot liniami LOT
Okęcie – Luksemburg bezpośrednio – od 630 zł,

b) przelot samolotem tanimi liniami do Charleroi (Bruksela) i przejazd autobusem do miasta Luksemburg:
Ryanair Modlin – Charleroi – od 80 zł – duży wybór w dni robocze;
Wizzair Okęcie – Charleroi – od 130 zł – mały wybór;
plus przejazd autobusem Flibco do miasta Luksemburg: od 5 EUR w jedną stronę (cena obecna za większość kursów, potem może być 17 lub 24 EUR)

Przeloty tylko z bagażem podręcznym. Dodatkowy bagaż, np. statyw, mógłbym zabrać autem.

NOCLEGI:
Noclegi w Luksemburgu są drogie i trudno znaleźć pokój dwuosobowy za mniej niż 500 zł. Najtańsze są w kilku hostelach – wszystkie należą do sieci HI, mają jednakowe ceny i rzadko prywatne pokoje (w stolicy nie ma takiej opcji niestety). Cena w hostelu w pokoju wieloosobowym: 105 zł za łóżko w pokojach wieloosobowych (nie ma prywatnych dwójek)

Mogę zaproponować 2-3 osobom nocleg w domu znajomych w Michelau,
cena: ok. 20 EUR za dzień (z dostępem do kuchni).

TRANSPORT W LUKSEMBURGU:
Transport na miejscu mogę zapewnić maksymalnie 3 osobom.
Ze stolicy do wielu miast (poza Vianden) można dojechać wygodnym pociągiem, do Michelau koło Bourschied w 40 minut (ok. 50 km)
Koszt biletu dziennego na wszystkie publiczne środki transportu: 4 EUR.

KOSZTY INNE:
Udział w plenerze foto: 500/600 zł
(rabat dla osób, które uczestniczyły w moich plenerach)
– w tym: organizacja i przewodnictwo plenerowe / transport autem w Luksemburgu / analiza zdjęć po plenerze / ewentualnie materiały edukacyjne przed nim

Wyżywienie i ubezpieczenie we własnym zakresie.

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZDJĘCIA Z LUKSEMBURGA


PYTANIA I ZGŁOSZENIA:

    Przepisz tekst: / Rewrite the text
    captcha

     

    Telefon: 48 606-141-688

    Dodaj komentarz