Okiem Fotografa – Nie tylko drony Mirona Bogackiego

Na marcowym spotkaniu Okiem Fotografa zaprezentujemy zdjęcia z powietrza, wykonane w różnym celu i na różne sposoby, m.in. z dronów, balonów, latawców i samolotów. Dowiemy się, do czego służyć lepiej mogą poszczególne urządzenia, jakie są ich zalety oraz wady. I czym różnić się mogą uzyskany zdjęcia oraz filmy. Na pewno ujęcia z lotu ptaka pozwalają przedstawić obiekty i miejsca w oryginalny sposób. Doskonale sprawdzają się na przykład przy prezentacji miast, osiedli i obiektów, ale także podczas imprez masowych czy przy dokumentacji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Naszym gościem i przewodnikiem po tej tematyce będzie Miron Bogacki – fotograf, archeolog nieinwazyjny i konstruktor zatrudniony na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Miron prowadzi tam dydaktykę z zakresu fotografii archeologicznej i dokumentuje zabytki z ziemi oraz z powietrza. Od 2005 roku specjalizuje się w wykorzystaniu nisko latających statków powietrznych w badaniach archeologicznych, fotografii i filmie. Sam buduje i konfiguruje sprzęt niezbędny w tej dziedzinie. Wykonał i opracował dokumentację fotograficzną oraz fotogrametryczną z wielu stanowisk archeologicznych w Polsce i za granicą. Poza archeologią zainteresowany jest fotografią krajobrazową i przyrodniczą – należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od niedawna wykonuje też krótkie filmy.

Jego prace można znaleźć na stronach:

www.fotostacja.pl

www.filmyzpowietrza.pl


Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/2789235261407229/


Organizatorzy:

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga południe
http://www.cpk.art.pl/

Fotokursownia
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com