Kraków inaczej w Okiem Fotografa 8 grudnia

OKIEM FOTOGRAFA online 8 grudnia
wtorek, godzina 18:30
Magda Chudzik: Kraków inaczej
Na grudniowym spotkaniu Okiem Fotografa porozmawiamy o uwiecznianiu znanych i rozpoznawalnych miejsc w Krakowie w niecodzienny sposób. Naszym gościem będzie Magda Chudzik, która opowie o swojej przygodzie z fotografią miejską i o swoich początkach w tym obszarze. Dowiemy się, co mają w sobie zdjęcia czarno-białe, jak i kiedy fotografować typowe miejsca, by wydobyć z nich ukryte piękno. Magda zdradzi nam, jak i kiedy uchwycić na zdjęciu mgłę, żeby stworzyć niepowtarzalny klimat, a także pokaże, że fotografia miejska to nie tylko budynki i ulice.

Magda Chudzik
Na co dzień pracuje jako kreatywny grafik komputerowy i webmaster, z wykształcenia jest fizykiem technicznym, ale od 2010 roku jej największą pasją pozostaje fotografia.
Swoją przygodę z fotografią rozpoczęła od krajobrazów, głównie terenów południowej Polski i północnej Słowacji. Z czasem coraz częściej skłaniała się ku fotografii miejskiej i czarno-białej. Kraków fotografuje od 6 lat. Od początku fotograficznej drogi towarzyszyło jej pragnienie poszukiwania minimalizmu i geometrii w otaczającym świecie, chęć podążania za pięknem i zatrzymania go w kadrze na dłużej. W swoich pracach operuje głównie światłem i czystą formą, dzięki czemu nadaje fotografiom nostalgicznego wyrazu.

Jej wizja świata została doceniona w wielu konkursach fotograficznych (m.in. Urban Photo Awards, International Photographer of the Year, Neutral Density Photography Awards, Tokyo International Photo Awards, The International Photography Awards). Jest również autorką dwóch wystaw fotografii krajobrazowej. Jej fotografie pojawiły się na wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Portfolio:
www.magdachudzik.pl
www.instagram.com/chudzikmagda

Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:

www.facebook.com/okiemfotografaonline

Jego zapis pojawi się też nieco później na kanale projektu na Youtubie:
www.youtube.com/channel/UCDxtCi5PJ2ah7ZzIVwvcS7A

Organizatorzy:
Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga południe
http://www.cpk.art.pl/
Fotokursownia
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com