Rejestracja spotkania OFo z Cezarym Dubielem

Od fotografii do…
Obejrzeliśmy bogaty zestaw prac gościa i porozmawialiśmy o nich, lepiej poznając poglądy i warsztat twórcy. Podyskutowaliśmy nieco szerzej o marynistyce i sztuce, o współczesnej fotografii i diaporamie, o konkursach i stowarzyszeniach fotograficznych, o nowoczesnej architekturze i Szczecinie…
Kolejne spotkanie online z gościem 15 września. Poniżej zaś więc informacji z 18 sierpnia…

Na trzech poprzednich prezentowaliśmy głównie zdjęcia przyrodnicze i krajobrazowe, tym razem skoncentrowaliśmy się na odmiennej fotografii, mniej dokumentacyjnej, za to czasami bardziej konceptualnej, przetworzonej, nieraz bliższej fotomontażom, ilustracjom książkowym czy obrazom surrealistów.

Gościem spotkania Okiem Fotografa online 18 sierpnia był Cezary Dubiel – pierwszy Polak z tytułami artystycznymi Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej w Paryżu Excellence FIAP bronze i Audiovisual Artiste FIAP. Uhonorowany brązowym medalem Gloria Artis, Nagrodą Pro – Arte, Złotym Medalem Za Fotograficzną Twórczość, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Cezary Dubiel należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (z tytułem AFRP) od 2008 roku, jak również do Pomorskiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce.

Fotografuje pejzaż, architekturę, jest autorem cyklu diaporam o tematyce historycznej. W dorobku ma 8 wystaw indywidualnych, ponad 230 zbiorowych oraz 100 pokazów diaporam w Polsce i 45 krajach. Zdobył ponad 400 nagród w Polsce i 56 krajach świata pośród których na uwagę zasługuje zdobycie German International Photocup w 2019, Złoty Medal w największym konkursie na świecie Trierenberg Super Circuit 2015 w Linzu i dwukrotnie Golden Dragon Award 2020 w Singapurze. W swoim dorobku ma 10 wystaw indywidualnych i około 500 zbiorowych oraz pokonkursowych w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach.

Spotkanie odbyło się 18 sierpnia – zapis skrócony i lekko poprawiony.

Zapis spotkania na profilu facebookowym projektu

Cezary Dubiel: www.facebook.com/CezaryDubielPhotography