Okiem fotografa bez obiektywu z Leszkiem Wyrzykowskim 11 lutego

Lutowe spotkanie odbędzie się w ramach 372 Urodzin Pragi, a naszym gościem będzie Leszek Wyrzykowski – fotograf samouk, mieszkający na warszawskiej Pradze od ponad 30 lat. Jego przygoda z fotografią przerodziła się w pasję w latach 90-tych, gdy na Stadionie Dziesięciolecia kupował swoje pierwsze Zenity, Fedy i Kijewy, w których dość szybko psuły się migawki.

Od 2012 roku pasjonat fotografii otworkowej – konstruuje aparaty otworkowe na bazie starych średnioformatowych aparatów, typu Ami, Druh czy kaset lub mieszkowców. Chętnie sięga po  przeterminowane materiały, w których cechy starego filmu, takie jak zadymienie, nierówne naświetlenie czy różne trudno zmywalne zabrudzenia, podkreślają efekt fotografii otworkowej.

Ulubione tematy Leszka Wyrzykowskiego to pejzaż miejski (głównie Praga), drzewa, sporadycznie człowiek. Tradycyjnie, pooglądamy zdjęcia na dużym ekranie, porozmawiamy o nich i o współczesnej fotografii otworkowej, ale też przypomnimy jej początki sięgające samego początku wynalazku fotografii. Nie zabraknie porad praktycznych dla pragnących stworzyć własną kamerę i poeksperymentować bez obiektywów.

Galeria autora:
www.facebook.com/otworki

Urodziny Pragi w 2020 roku:
https://urodzinypragi.pl/

11 lutego 2020 o godzinie 18:30

Leszek Wyrzykowski – Fotografia Otworkowa


Miejsce: Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2
Prowadzenie spotkania z cyklu Okiem Fotografa: Irek Graff.
Wstęp wolny