Fotorelacja – Okiem Fotografa z Amadeuszem Andrzejewskim

Fotorelacja ze spotkania Okiem Fotografa w CPKu na Grochowie, które odbyło się 24 września. Tym razem, za sprawą Amadeusza Adrzejewskiego, przenieśliśmy się w świat fantastyki, baśni, steampunku, horroru, post-apo, klimatów gotyckich i wiktoriańskich.
Dla dobrego porównania zobaczyliśmy zarówno amatorskie jego początki fotograficzne, jak i późniejsze oraz obecne efekty bardzo złożonych sesji – fotografie zaskakujące pomysłem, dopracowaniem wielu istotnych elementów takich jak dobra lokalizacja, panowanie nad sztucznym światłem w terenie, zaawansowany wizaż, fryzura, makijaż, stroje, dobór modeli.
Amadeusz Andrzejewski opisał kulisy powstania ich oraz elementy obróbki cyfrowej i chętnie podzielił się swoimi doświadczeniami, za co bardzo mu dziękuję zarówno w imieniu własnym, jak i publiczności.

Strona autorska:
https://www.facebook.com/amadi84

Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się już 8 października, a naszym gościem będzie Sławek Karwasz, który we wtorek pracował dzielnie z kamerą minutera przez kilka godzi w hallu CPKu. Dowiemy się wówczas więcej o jego sprzęcie, o historii tego urządzenia, porozmawiamy o fotografii klasycznej i zobaczymy fotografie Sławka (wykonane różnym sprzętem i w różnych technikach).

Z kolei 19 listopada skupimy się na zdjęciach dawnej Warszawy Leopolda Pytko, które przedstawi jego syn Jerzy, przewodnik. Niektóre z nich ukazały się właśnie w książce „Warszawa. Ocalić od zapomnienia”.