Afrykańska natura Okiem Fotografa 7.12

Zapraszam na kanał YouTubie projektu, na którym można obejrzeć rejestracje większości spotkań i prelekcji:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Natomiast w czasie grudniowego spotkania zobaczymy zdjęcia z Botswany, Kenii, Tanzanii, Ugandy i Zimbabwe. Dowiemy się o wyzwaniach i technikach związanych z fotografią w Afryce. Poznamy niektóre gatunki zwierząt, jak również ekosystemy Serengeti, delty Okavango, lasów równikowych Ugandy czy parków narodowych Zimbabwe.

Naszym przewodnikiem będzie Artur Stankiewicz, który całkowicie poświęcił się pasji fotografowania dzikich zwierząt i przyrody, a w Afryce od lat spędza każdą wolną chwilę, pogłębiając wiedzę na temat lokalnych ekosystemów, zwierząt i ich zachowań. Jego podejście do fotografii cechuje empatia i głębokie umiłowanie do przyrody. Uwagę swoją skupia na zrozumieniu zwierząt, w swej pracy stara się pokazać intymne momenty ich życia, ukazać je w naturalnym środowisku, w warunkach i świetle uwydatniających piękno danego gatunku, ale również ekosystemu.

Artur Stankiewicz

Poprzez swoją fotografię i wyjazdy, wspiera rozmaite fundacje i inicjatywy ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Fotografie Artura Stankiewicza publikowane były w wielu polskich i zagranicznych poradnikach i książkach naukowych o ptakach, jak również w miesięcznikach poświęconych fotografii, takich jak „Foto Kurier”. Jego zdjęcia sprzedawane są z powodzeniem m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i w Polsce.

Jego prace były wyróżniane w takich prestiżowych konkursach fotograficznych jak Siena International Photo (SIPA), Nature Photographer of the Year (NPOTY), BPOTY, APOY, Audubon, Monovisions, Memorial Maria Luisa czy MontPhoto.

Artur organizuje fotograficzne safari i warsztaty do wybranych krajów Afryki gdzie uczestnicy mogą się spodziewać doznań nie osiągalnych na typowych, zbiorowych wyjazdach.

Strony i galerie internetowe autora:

https://arturstankiewicz.com

www.facebook.com/arturstankiewiczphotography

Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie:
www.facebook.com/events/618736542701613

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy:

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga południe
www.cpk.art.pl

Fotokursownia
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com

Partnerzy:

Związek Polskich Fotografów Przyrody
stowarzyszenie zrzesza blisko pół tysiąca osób w 13 okręgach.
www.zpfp.pl

Fundacja Nova Ars Poloniae
Celem Fundacji jest promocja polskiej sztuki współczesnej i rodzimych artystów specjalizujących się w dziedzinach malarstwa, rzeźby, fotografii oraz sztuk audiowizualnych w Polsce i poza jej granicami.
https://novaars.org/