Od Luksemburga do Skandynawii – Okiem Fotografa 25 stycznia

Podczas pierwszego tegorocznego spotkania Okiem Fotografa online naszym gościem będzie Maciej Markiewicz – pasjonat fotografii krajobrazowej i przyrodniczej, mieszkający od 2004 roku w Luksemburgu.

Aparat fotograficzny towarzyszy Maćkowi od lat we wszystkich podróżach, wędrówkach i spacerach, zarówno w Luksemburgu, jak i dalej, na dzikszych obszarach zachodniej oraz północnej Europy, np. w Normandii, Szkocji, Norwegii czy na Wyspach Owczych.

W pierwszej części zaprezentuje solidną porcję zdjęć krajobrazowych przede wszystkim z Norwegii i Wysp Owczych, dzieląc się moim podejściem do fotografii w podróży. W drugiej zaś skoncentruje się na fotografiach z Luksemburga, przede wszystkim z Parku przyrodniczego i Geoparku Mellerdall (Mullerthal), gdzie się spotkaliśmy i poznaliśmy. Będą to zdjęcia tamtejszego, charakterystycznego krajobrazu pełnego lasów, skał i zamków.

Strony i galerie internetowe autora:
www.facebook.com/MaciejMarkiewiczPhotography
www.instagram.com/photolandscapelu

Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Spotkanie odbędzie się na profilu projektu Okiem Fotografa i w wydarzeniu na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline

Wydarzenie:
www.facebook.com/events/1895743097275424

Jego zapis pojawi się też kilka dni później na kanale YouTube projektu:
www.youtube.com/c/OkiemFotografa

Organizatorzy:

Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Warszawa Praga południe
www.cpk.art.pl

Fotokursownia
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.
www.fotokursownia.com

Patronat:
polska.lu
www.polska.lu

Stowarzyszenie polska.lu a.s.b.l. (non profit) działa w Luksemburgu od 2007 roku i prowadzi szeroko zakrojoną działalność informacyjną oraz kulturalną skierowaną do luksemburskiej Polonii, jednocześnie promując polską kulturę wśród innych mieszkańców Wielkiego Księstwa Luksemburga. Prowadzi portal informacyjny i organizuje festiwale, koncerty, spotkania. W swoim dorobku ma kilka edycji Festiwalu Kultury Polskiej, Dnia Teatru Polskiego w Luksemburgu oraz Festiwalu Filmu Środkowoeuropejskiego.

Dwukrotnie było też organizatorem warsztatów fotograficznych poprowadzonych w Luksemburgu przez Irka Graffa, a także wieńczącej je wystawy fotograficznej, w której wziął również i Maciek.
Fotorelacja:
https://fotokursownia.com/lu-wystawa