Okiem Fotografa z Maćkiem Margasem – fotorelacja

Kilka zdjęć z ostatniego spotkania z cyklu Okiem Fotografa, którego gościem i bohaterem był Maciej Margas. Najpierw powiedziałem kilka słów o początkach aerofotografii na świecie i w Polsce. Potem przekazałem mikrofon i pilota   do komputera gościowi. Popatrzyliśmy na Warszawę i kilka innych miast z lotu ptaka, nawet z wysokości ponad 3 km, przy różnym oświetleniu i o różnych porach roku. Odkryliśmy na nich sporo ciekawostek Dowiedzieliśmy się, jak się zrodziła pasja Maćka, jakie były jej początki i jak powstały albumy: Warsaw on Air i Poland on Air.

Dzięki kilku filmom wideo i barwnym opowieściom gościa mogliśmy lepiej poznać specyfikę takiej fotografii i występujące w niej problemy: m.in. brak możliwości przewidzenia pogody, bardzo niskie temperatury i silny wiatr, ciasnotę „obiektów latających” i ograniczony punkt widzenia, trudności przy zmianie sprzętu (obiektywu), „doloty” z dużej odległości, krótki czas w powietrzu nad obiektem, konieczność podporządkowania się przepisom i uzyskania formalnych zgód, różną znajomość terenu wśród pilotów.
Porozmawialiśmy też (krótko ) o najnowszym sprzęcie fotograficznym, który pozwala już wykonywać zdjęcia nocne z takiej wysokości.

Spotkanie odbyło się w Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej dokładnie tydzień temu (12 marca) i trwało tradycyjnie około dwóch godzin.


Na kolejne spotkanie zapraszam już 9 kwietnia

Też będą obiekty (czasem, przynajmniej na zdjęciach) latające 😉 Ale tym razem szczekające i miałczące… I nie tylko!

Moim gościem będzie weterynarz Kamil Czyżewski, który nie tylko leczy zwierzęta domowe, ale też je fotografuje. I to jak! Nieraz bardzo dynamicznie i zabawnie 🙂

A pod koniec spotkania obejrzymy też kilka zdjęć plenerowych dzikiej fauny.
Galeria autora:
http://animalfotostudio.pl/galeria/

Dodaj komentarz