Okruchy życia Jerzego Woropińskiego na 5 lat Okiem Fotografa

W kwietniu cykl Okiem Fotografa obchodzić będzie 5. urodziny! A gościem naszym we wtorek 4 kwietnia będzie Jerzy Woropiński, znany głównie z fotografii wykonanych na warszawskiej Pradze w latach 70. Niektóre z tych obrazów, zwłaszcza ze Szmulek i Bazaru Różyckiego, przypomnimy w trakcie spotkania, jednak zobaczymy też inne tematy z bogatego archiwum autora, w tym poruszający, humanistyczny cykl prezentujący różne etapy ludzkiego żywota: od narodzin do odejścia.

Pokażemy szeroką paletę plastyczną i techniczną, a pod koniec spotkania wyświetlimy kilka udźwiękowionych diaporam, przygotowanych we współpracy z prowadzącym cykl czyli Irkiem Graffem.

Jerzy Woropiński: Okruchy życia
Okiem Fotografa na Podskarbińskiej
Spotkanie jubileuszowe: 5 lat cyklu!
4 kwietnia, wtorek
godzina 18:30
wstęp wolny

Jerzy Woropiński

Fotoreporter i laureat licznych nagród fotograficznych. Współpracował m.in. z Polską Agencją Interpress, KAW, CAF, Tygodnikiem Kulturalnym, Prawem i życiem, National Geographic czy Biurem Promocji Miasta Warszawa. Prowadził studio fotograficzne. Od 2005 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Warszawskim.

Urodził się i wychował na Pradze, którą uwiecznił na wielu zdjęciach w latach 70.
Autor książki „Moja Praga Magiczna”, wydanej przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w 2007 roku, oraz fotografii w albumie „Praga w starej fotografii” (Bosz 2015). W obu dzielnica ta ukazuje swe odrębne oblicza – nieco tajemnicze, pełne życia, ale i czasem niebezpieczne.
Jubileusz cyklu Okiem Fotografa i konkurs fotograficzny
Pierwsze spotkanie odbyło się 10 kwietnia 2018 roku, pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym był Rafał Grzenia, zaś jego gościem Kuba Kamiński.
Z okazji 5 urodzin cyklu pojawią się niespodzianki i ogłoszony zostanie konkurs fotograficzny z zacnymi nagrodami między innymi ze zbiorów NAC i rodziny Siemaszków.

Organizator:
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
www.cpk.art.pl

Partner
Fotokursownia Irka Graffa
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.

Patron:
PTTK – Oddział Warszawski
https://warszawski.pttk.pl/

Okiem Fotografa
to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Opis wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/226994926570477