Historia i lotnictwo 9 maja w CPKu

W maju w cyklu Okiem Fotografa naszym gościem będzie Dariusz Osiak, z którym zanurzymy się nieco w historii: obejrzymy zdjęcia prezentujące rekonstruktorów pieczołowicie odtwarzających dawne stroje, broń czy pojazdy, ale także całe wydarzenia, zwłaszcza bitwy z XIX i XX wieku. W drugiej części spotkania przeniesiemy się… nad ziemię, podziwiając świetne zdjęcia lotnicze. Dowiemy się, czym i jak się fotografuje obecnie maszyny cywilne, a jak wojskowe.

Dariusz Osiak

Fotografuje od kiedy pamięta, nie jest mi obcy widok ciemni fotograficznej, chociaż obecnie korzysta głównie z „jaśni” fotograficznej czyli oprogramowania w komputerze.

Tak pisze o swojej pasji: „Każdy temat wart jest fotografowania, jeżeli wyzwala pozytywne emocje, jednak szczególnym obszarem zainteresowań pozostaje rekonstrukcja historyczna oraz fotografia lotnicza. Czas spędzany z aparatem fotograficznym traktuję jako ucieczkę od zabiegania dnia codziennego i doskonały sposób na aktywny wypoczynek.”
Udziela się też w grupie fotograficznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej na Mazowszu, która organizuje spotkania, plenery, wystawy, konkursy.

Galeria autorska:
https://www.facebook.com/ReenactmentPhotographer

Patroni:

PTTK – Oddział Warszawski

https://warszawski.pttk.pl/


Okiem Fotografa

to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Opis wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/581670670624899


Organizator:

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
www.cpk.art.pl


Partner
Fotokursownia Irka Graffa
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.