Twarze muzyki – fotorelacja i podsumowanie

Fotorelacja i krótkie podsumowanie spotkania Okiem fotografa. We wtorek 22 sierpnia rozpoczęliśmy kolejny sezon, w moim przypadku już piąty 🙂

Andrzej Tyszko, z którym próbowałem zorganizować spotkanie już w styczniu 2020 roku, uraczył nas sporą porcją fotografii muzyków wykonywanych od roku 1982 aż po dziś.

Rozpoczęliśmy od jazzu i Tomasza Stańko, z którym Andrzeja łączyła szczególnie bliska więź, a następnie obejrzeliśmy wykonawców głównie z kręgów rocka, czasami bluesa czy popu.

A zakończyliśmy dość specyficzną serią zdjęć skandynawskich jazzmanów.

Niestety wielu bohaterów prac naszego gościa już opuściło ziemską scenę, tym bardziej więc oglądaliśmy fotografie często ze sporym wzruszeniem.

Na koniec mieliśmy swobodną rozmowę, wspomnienia, podpisywanie albumu.

Jedna z pań uczestniczących w spotkaniu wspominała Jacka Skubikowskiego, którego ona i jej koleżanka dobrze znały.

Nie brakowało też pochwał pod kierunkiem Andrzeja, za to w jaki sposób udało mu się uwiecznić i to aż tylu muzyków. Uchwycił ducha czasów stanu wojennego i późniejszego, okresy buntu, szaleństw, zabawy. To bardzo ważna dokumentacja naszej kultury i historii.

Bardzo dziękuję Andrzejowi za prezentację, wspomnienia i różne szczere fleksje oraz porady fotograficzne. Dziękuję uczestnikom, którzy pojawili się na spotkaniu pomimo jeszcze czasu wakacyjnego.

Tuż przed północą słuchałem internetowego radia rockserwis.fm, a tam, ku mojemu zdziwieniu i radości, pojawiło się sporo muzyki i wspomnień właśnie dotyczących Tomasza Stańko, skandynawskich muzyków, Marcina Wasilewskiego i paru innych bohaterów ze zdjęć Andrzeja.

A kolejne spotkania Okiem fotografa już 5 września i 3 października czyli w pierwsze poniedziałki miesiąca.

Serdecznie zapraszam!