Fotografia podwodna 12 listopada w CPKu

Na listopadowym spotkaniu po raz pierwszy w naszej historii zanurzymy się w objęcia Posejdona i porozmawiamy o fotografii podwodnej: jej swoistości, wyzwaniach, ograniczeniach oraz źródłach fascynacji. A to za sprawą Andrieja Szypiłowa, którego świat fotografii pochłonął bez reszty, na dobre stał się częścią jego życia codziennego.

Nasz gość fotografuje wszędzie, gdzie jest: w powietrzu (fotografia dronowa), na Ziemi (portret, kreatywny reportaż, krajobraz) oraz pod wodą. To jego najnowsza fascynacja, ale realizowana z wielkim zaangażowaniem i poważnymi sukcesami – ostatnio jego fotografia została nagrodzona w konkursie na VI Zlocie Polskich Fotografów Podwodnych w Chorwacji.

Na wielkim ekranie centrum obejrzymy głównie fotografie podwodne, jednak pod koniec spotkania pojawi się też kilka innych tematów wspomnianych powyżej.

Czytaj dalej „Fotografia podwodna 12 listopada w CPKu”

Kwartalnik, spotkanie otwarte i rabaty!

Kolejna edycja warsztatów zwanych kwartalnikiem – dla średnio- i bardziej zaawansowanych. Grupa rozpocznie działalność w połowie maja, prawdopodobnie w niedzielę 19 maja na Pradze o 17:30.
Na kolejne spotkania zapraszam średnio co tydzień lub dwa – na zmianę w formie fizycznej i online. Ale spotkania to zdecydowanie nie jedyna forma działalności. Są też konkursy tematyczne, zadania warsztatowe, zabawa w wyzwania rzucane przez uczestników, prezentacje sylwetek fotografów, informacje o konkursach, wystawach, festiwalach itp.
Często wybieramy się też na wystawy, plenery i fotospacery w Warszawie lub okolicy, w okresie letnim także na szybkie wypady wieczorne nad Wisłą po spotkaniach.

Rabat 20% (lub więcej) z okazji 20-lecia szkoleń 🙂
Na wszelkie kursy, warsztaty oraz konsultacje indywidualne.
Rabaty obowiązują przez miesiąc.

W przypadku większej liczby chętnych istnieje możliwość utworzenia dwóch grup. Zakończenie zajęć planowane jest pod koniec kwietnia.

Otwarte spotkanie online!
Dla zainteresowanych udziałem w warsztatach kwartalnych dla zaawansowanych (lub innym szkoleniem) – w poniedziałek 13 maja o 19:00 !!!
Oczywiście nie tylko porozmawiamy, ale też pooglądamy fotografie i podyskutujemy o nich. Pewnie pojawią się tematy bieżące, takie jak: zorza, wystawy, konkursy itp.



Więcej informacji >

Czytaj dalej „Kwartalnik, spotkanie otwarte i rabaty!”

Fotospacer praski 2 w sobotę 9 marca

Zapraszam na kolejny fotospacer praski 9 marca – w tę sobotę spotykamy się przy pętli tramwajowej i bazylice na Kawęczyńskiej o 10:00.
Przejdziemy się po okolicy, popatrzymy na stare kamienice, dawne fabryki i młyn. Zajrzymy też do Muzeum chleba na ulicy Jadowskiej.
Oczywiście będziemy fotografować sporo.
Zainteresowani, proszeni są o przesyłanie zgłoszeń.
Wstęp wolny, napiwki mile widziane 🙂

Będzie ZIMNO 12 marca na Podskarbińskiej

W czasie marcowego spotkania Okiem Fotografa odwiedzimy zimne i odległe rejony naszego świata. Łukasz Kuczkowski zabierze nas jachtem na Antarktydę, następnie zatrzymamy się na lodowcach Patagonii, aby już po chwili wspinać się w najwyższych górach świata. Później odwiedziny Islandię, skąd już niedaleko na Grenlandię, a zimową wędrówkę zakończymy na wodach Spitsbergenu. Abyśmy jednak nie zamarzli, na koniec odwiedzimy gorące piaski pustyni Atakama i skalne światy Utah i Arizony. Zobaczymy też zdjęcia z całkowitego zaćmienia Słońca.

Czytaj dalej „Będzie ZIMNO 12 marca na Podskarbińskiej”

Twarze muzyki – fotorelacja i podsumowanie

Fotorelacja i krótkie podsumowanie spotkania Okiem fotografa. We wtorek 22 sierpnia rozpoczęliśmy kolejny sezon, w moim przypadku już piąty 🙂

Andrzej Tyszko, z którym próbowałem zorganizować spotkanie już w styczniu 2020 roku, uraczył nas sporą porcją fotografii muzyków wykonywanych od roku 1982 aż po dziś.

Rozpoczęliśmy od jazzu i Tomasza Stańko, z którym Andrzeja łączyła szczególnie bliska więź, a następnie obejrzeliśmy wykonawców głównie z kręgów rocka, czasami bluesa czy popu.

A zakończyliśmy dość specyficzną serią zdjęć skandynawskich jazzmanów.

Czytaj dalej „Twarze muzyki – fotorelacja i podsumowanie”

Podsumowanie roku 2022

Jak minął rok 2022 w Fotokursowni i mi w zakresie szkoleń, plenerów, współpracy z różnymi grupami i instytucjami?

Odbyły się trzy edycje Kwartalnika
(czyli kilkumiesięcznych warsztatów dla osób zaawansowanych),
a w ich ramach:
17 spotkań fizycznych i 17 spotkań online, kilka plenerów miejskich (warszawskich), kilka konkursów i zadań do realizacji.
Przez cały rok działaliśmy też na dysku googlowym oraz grupie zamkniętej, uczestnicy rzucali sobie wyzwania fotograficzne i starali się na nie odpowiedzieć godnie.

Odnośniki i więcej informacji (plenery, konkursy, wystawy, współpraca, szkolenia) poniżej

Czytaj dalej „Podsumowanie roku 2022”

Rabaty walentynkowe, start kwartalnika i inne kursy wiosenne

Z okazji zbliżających się walentynek oferuję rabaty w przypadku szkolenia (kursów i warsztatów) zakupionego w prezencie.
Obowiązuje do 14 lutego, maksymalnie dla pierwszych 5 osób.

  • Kursy i warsztaty fizyczne: zniżka 25%.
  • Zajęcia online: zniżka 50%.

Dotyczy:

  • warsztaty dla zaawansowanych,
  • kurs ogólny,
  • warsztaty montażu diaporam oraz pokazów zdjęć z muzyką,
  • kurs edycji cyfrowej fotografii.

Rusza kolejna edycja warsztatów dla średnio- i bardziej zaawansowanych, zwane kwartalnikiem. Pierwsze spotkanie fizyczne u mnie odbędzie się w niedzielę 13.02 o 17:30, a kolejne średnio co tydzień lub dwa – na zmianę w formie fizycznej i online. Możliwe utworzenie dodatkowej grupy w przypadku większej liczby chętnych. Zakończenie zajęć na przełomie kwietnia i maja.

Czytaj dalej „Rabaty walentynkowe, start kwartalnika i inne kursy wiosenne”

Okiem Fotografa w CPKu po 7 miesiącach 20.10 :)

Po 7 miesiącach przerwy i kilku spotkaniach przeprowadzonych online powracamy do Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe! I to z wyjątkową propozycją. Naszymi gośćmi będą: Magdalena Sarat i Łukasz Łukasik, których książka zatytułowana: „Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza?” ukazała się na przełomie września i października.

Magda i Łukasz zaprezentują serię profesjonalnych zdjęć przyrody, głównie ze zmieniających się Bagien Biebrzańskich. Poznamy ich pracę od kulis – długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie, które obejrzymy. Nie zabraknie też opowieści, ciekawostek i porad dotyczących natury, jej obserwowania i fotografowania.

Czytaj dalej „Okiem Fotografa w CPKu po 7 miesiącach 20.10 :)”

Okiem Fotografa online – nowy projekt

Na skutek pandemii cykl fizycznych spotkań został zawieszony, więc postanowiłem przygotować kolejne w formie online, a zarazem projekt poszerzyć o nowe aktywności. W wersji online zapraszam na spotkania z fotografami, prelekcje i wideocasty poświęcone różnym zagadnieniom fotografii, prezentacje zdjęć na różne tematy. I tak w ramach „fotogenicznej mapy świata i Polski” zamierzam też poprzez przybliżać różne regiony świata. Formuła będzie elastyczna…

Zapraszam na nową stronę poświęconą spotkaniom online:
w www.fotokursownia.com/ofo
na profil Okiem Fotografa online na facebooku:
www.facebook.com/okiemfotografaonline
oraz na kanał na YouTubie:
www.youtube.com/channel/UCDxtCi5PJ2ah7ZzIVwvcS7A

Zaproszenie na spotkanie i na cykl online znad Wisły 🙂
Czytaj dalej „Okiem Fotografa online – nowy projekt”

Luksemburg na Festiwalu Frankofonii

Otwarcie wystawy „luksemburskiej” w PROMie Kultury już za tydzień (7 marca) o godz. 17.00!!

Wydarzenie to odbędzie się w ramach festiwalu 7 edycji festiwalu Frankofonia. W poniedziałek byłem w Ambasadzie Kanady na konferencji prasowej i prezentacji programu tegorocznej Frankofonii. Przez cały marzec bogactwo kultury francuskojęzycznej poznawać będzie można m.in. poprzez teatr, kino, muzykę, literaturę i kulinaria. Po raz pierwszy na festiwalu zagości także projekt naukowy. Szykuje się wiele ciekawych wydarzeń nie tylko w Warszawie! Ba, festiwal odbywa się w tym samym czasie na 5 kontynentach!

Czytaj dalej „Luksemburg na Festiwalu Frankofonii”