Czarno-białe krajobrazy 14 marca

Gościem marcowego spotkania Okiem Fotografa będzie Jarek Jeleński, który zaprezentuje nam fotografie krajobrazów w czerni i bieli, z projektu realizowanego z wielką pasją od wielu lat. Autor fotografuje między innymi w Dolinie Dolnej Wisły, na nadbużańskich łąkach i w Parku Narodowym „Ujście Warty” oraz Białowieskim PN.

W czasie pokazu zaprezentuje pomysły wizualne, które mogą dobrze współgrać z fotografią monochromatyczną oraz postara się podzielić swoją wiedzą na temat niektórych jej technicznych aspektów. Przedstawi zdjęcia od „zbliżeń”, pełnych kadrów, poprzez panoramy, głównie pejzaże, ale też nieco roślin i zwierząt, zwłaszcza w krajobrazie. Jarek jest również ekspertem w zakresie druku fotografii czarno-białej przy pomocy drukarek, więc nie zabraknie przydatnych porad.

Jarek Jeleński: Krajobrazy w czerni i bieli
Okiem Fotografa na Podskarbińskiej
14 marca, wtorek

godzina 18:30
wstęp wolny

Jarosław Jan Jeleński

Fotografuje od ponad 40 lat, początkowo na kliszach czarno-białych, później na barwnych kliszach odwracalnych, a obecnie w technice cyfrowej.
Jest bydgoszczaninem, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody od początków stowarzyszenia to jest od 1995 roku, a także Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczestniczył w ponad dwudziestu wystawach fotograficznych zbiorowych oraz w ośmiu wystawach indywidualnych. Był współautorem wystawy fotografii pt. „Opowieść z Podlasia”, która prezentowana była w trzech galeriach. Jest pomysłodawcą i współautorem galerii fotografii na płocie „Pod bocianim gniazdem” we wsi Rogacze w województwie podlaskim. Galerię prowadzi od 2017 r. wspólnie z bratem Sławomirem (też członkiem ZPFP). Niedawno jego fotografie były prezentowane w ogrodzie zoologicznym w Toruniu.
Publikował w albumach fotograficznych, kalendarzach i innych wydawnictwach. Fotografia istnieje dla niego głównie na papierze w formie odbitki, powiększenia, wydruku. W czerni i bieli przedstawia głównie fotografie krajobrazowe, drzewa, architekturę drewnianą, cerkwie, kościoły i krzyże na wschodzie Polski.

Strona internetowa gościa:

https://www.facebook.com/artfotonatura


Patroni:

PTTK – Oddział Warszawski

https://warszawski.pttk.pl/

Związek Polskich Fotografów Przyrody
Stowarzyszenie zrzesza blisko pół tysiąca osób w 13 okręgach i organizuje spotkania, wystawy, konkursy, plenery, festiwale…
www.zpfp.pl

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
Powstał w 1995 roku, zrzesza ponad 400 osób i należy do Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP),
http://fotoklubrp.org/

Okiem Fotografa

to cykl spotkań, prelekcji i wideocastów poświęconych fotografii.
Do marca 2020 odbywał się w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie, potem przez dwa lata online. Od kwietnia 2022 ponownie zdjęcia oglądamy na dużym ekranie na Grochowie. Przygotowanie i prowadzenie spotkania oraz całego cyklu: Irek Graff

Opis wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1370603670446421


Organizator:

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
www.cpk.art.pl


Partner
:
Fotokursownia Irka Graffa
Szkolenia, plenery, prelekcje, pokazy itp.